cz SEMI servis s.r.o. | Stavební činnost, zemní práce, vodo&topo&plyn, elektroinstalace, doprava, EKOreg + MaR

Elektroinstalace

Zabýváme se soustavou elektrotechnických zařízení k vedení a ovládání elektrického proudu nebo elektrických signálů v místě jejich výroby resp. vzniku, přeměny a úprav nebo jejich užívání a spotřeby. Ve spolupráci s firmou Solartec a jejich projektovým oddělením provádíme realizaci fotovoltaických systémů a elektráren (FVS,FVE). Elektroinstalace slouží k přenosu elektrické energie (silové rozvody), nebo k přenosu dat a slaboproudých signálů. Jako firma se pyšníme výstavbou větších elektráren nad 1MW, ale také menšími elektrárnami do 30KW, které jsme instalovali zejména na střechy rodinných domů a výrobních hal. Tyto fotovoltaické systémy instalujeme po celé České republice, jak od větších systémů – Velké Meziříčí, Mošnov, Břidličná, tak až po menších systémy na domy Děčín, Orlické hory, Zašová. Naše firma se také pyšní výstavbou velkých projektů v zemích Evropské unie jako jsou Bulharsko, Rumunsko, Slovensko, Ukrajina. Realizaci fotovoltaických systémů a elektráren (FVS, FVE), ve spolupráci s firmou Solartec s.r.o. Celkové zasíťování novostaveb, bytů (domů) po rekonstrukci, hal. Solární energie Zaměřujeme se na využívání obnovitelných zdrojů energie, jsme specialisté především na solární energetiku. Zabýváme se využitím solární energie v topných systémech. Poskytujeme možnost instalace fotovolatického zařízení na vašem objektu, např. rodinný dům, průmysl.haly atd. Výrobci a značky Předním poskytovatelem technologií pro solární energii je SOLARTEC





Nabízené služby

- Individuální návrh optimálního řešení
- Dodání projektové dokumentace
- Dodávka materiálu
- Montáž zařízení
- Revize a servis zařízení

Samozřejmostí je dodání veškerého potřebného materiálu a montáž veškeré měřící a regulační techniky ve vašem objektu.

Projekce

Projektová dokumentace je zpracována ve formátu dle přání zákazníka a dle podmínek stanovených ČSN. Díky spolupráci s technologem a projektantem profese topení, plyn a vzduchotechnika navrhujeme optimální řešení systému vytápění. Zároveň bereme ohled na investiční záměry, technické podmínky a kvalitu navrhovaného zařízení. Osobní návštěva našich technologů a individuální přístup k technickému zadání zrcadlí snahu o odvedení více než dobré projekční činnosti a spokojenosti našich partnerů a klientů.

Dodávka a montáž

Technické zázemí, vozový park, skladové prostory a dílny komplexně zajišťují standardní služby v oblasti realizace zakázek měření a regulace, elektroinstalace a topení. Standardem je záruční a pozáruční servis v obvyklých lhůtách. Nadstandardní služby spojené s kontinuální havarijní službou jsou součástí smluv o dílo – servisních smluv a jsou zahrnuty v paletě standardních nabídek pro naše zákazníky.

Solární panely

Solární panel je tvořen solárními (fotovoltaickými) články, které mohou být tvořeny polovodičovými nebo organickými prvky, které mění elektromagnetickou energii světla v energii elektrickou. Přímou přeměnou světla na elektrickou energii se dnes zabývá samostatná specializace. Fotoelektrický efekt vysvětluje vznik volných elektrických nosičů dopadem záření. Celkově se daří za pomoci křemíkových solárních panelů přeměnit v elektrickou energii jen asi 17 % energie dopadajícího záření. Při použití organických solárních panelů vyvinutých v Izraeli by měla být účinnost až 25 %. Teoretická maximální účinnost pro jeden přechod je 34 % (tzv. Shockley-Queisser limit).

Křemíkový solární panel

Solární články jsou tvořeny polovodičovými plátky tenčími než 1 mm. Na spodní straně je plošná průchozí elektroda. Horní elektroda má plošné uspořádání tvaru dlouhých prstů zasahujících do plochy. Tak může světlo na plochu svítit. Povrch solárního článku je chráněn skleněnou vrstvou sloužící jako antireflexní vrstva. A tak je zabezpečeno, aby co nejvíce světla vniklo do polovodiče. Antireflexní vrstvy se většinou tvoří napařením oxidu titanu. Tím získá článek svůj tmavomodrý vzhled. Jako polovodičový materiál se používá převážně křemík. Jiné polovodičové materiály, např. arsenid galitý, sulfid kademnatý, tellurid kademnatý, selenidy mědi a india, nebo sulfidy galia, se zatím zkoušejí. Krycí sklo chrání povrch solárních článků i před vlivy prostředí.

Organický solární panel

Novou technologii výroby sluneční energie za pomoci speciální techniky, pomocí fotosyntézy vyvinuli izraelští vědci z Telavivské univerzity. Novou technologií by měly být geneticky zkonstruované bílkoviny, které mají využívat fotosyntézu k výrobě elektrické energie. Nové články by měly být levnější než současné křemíkové. 1 m² solárního panelu na křemíkové bázi v současné době vyjde na 200 dolarů, zatímco stejná plocha solárního panelu z geneticky zkonstruované bílkoviny (Protein Structure Initiative, PSI) vyjde na 1 dolar. Větší má být i účinnost, která se má zvýšit z 12-14 % u křemíkových panelů až na 25 %. Nová technologie je umožněna díky poznatkům z genetického inženýrství a nanotechnologií.

Fotovoltaické fólie

Jiným typem solárních článků jsou takzvané „thin film solar cells“, neboli tenkovrstvé solární články, někdy přezdívaných fotovoltaické fólie. Fotovoltaické fólie se dají nanášet na poměrně velké plochy pomocí technologie, která je principiálně shodná s inkoustovou tiskárnou. Fotovoltaické fólie se dají tisknout v širokých a dlouhých pásech na ohebné podklady. Polovodičová vrstva je široká asi jen jeden mikrometr.