cz SEMI servis s.r.o. | Stavební činnost, zemní práce, vodo&topo&plyn, elektroinstalace, doprava, EKOreg + MaR

EKOreg a MaR - Snižujeme náklady na vytápění

Průběžná optimalizace dodávky tepla již na vstupu do Vašeho domu je tím pravým řešením, jak ušetřit za dodávku tepla, přičemž investice do vhodného řídícího systému je pouhým zlomek nákladů na zateplení, ale její efekt je nesrovnatelný.

Je nutné si uvědomit, že přebytečné teplo, které vstoupí do objektu nedokáží "ubrzdit" ani termostatické ventily, neboť toto teplo vyzáří například jednotlivé stoupačky. Jedinou "regulací" je potom otevřené okno.

Návratnost investice do patní regulace je bezkonkurenční, obvykle 2 až 3 topné sezóny.

Objektovou patní regulaci spotřeby tepla lze realizovat prakticky třemi způsoby :

- Ekvitermní regulace klasická regulace teploty přívodní vody v závislosti na venkovní teplotě, podle předem navolené ekvitermní křivky. Výhodou tohoto řešení je relativně nízká cena, naopak jeho nevýhodou je menší míra úspor ve spotřebě tepla, neboť tento systém nemá zpětnou vazbu. Nelze ji rovněž aplikovat v některých soustavách dálkového vytápění.

- EKOREG - BX je dlouhodobě osvědčený regulační systém, který naše společnost dodává a instaluje již více jak 14 let. Osvědčil se jak na bytových domech, tak i v komerčních objektech.

- EKOREG - BXC je novinkou mezi našimi řídícími systémy. Je vybaven všemi nezbytnými senzory pro přesné monitorování skutečné aktuální potřeby tepla daného objektu, čímž dosahuje značných úspor ve spotřebě tepla a to zejména u větších a kompletně revitalizovaných domů.

Systémy EKOREG vyřeší Vaše starosti s nadměrnou spotřebou tepla.Řídící systém EKOREG - BX instalujeme již od roku 1997 do obytných domů v Ostravě, Praze, Frýdku Místku, Olomouci a v dalších lokalitách, kde bez problémů funguje dodnes. Průměrná míra úspor za teplo se pohybuje v rozmezí od 24% do 35 %, podle toho zda je dům kompletně zateplen, či nikoliv. Do dnešního dne našim zákazníkům jsme ušetřili desítky miliónů korun, které by zbytečně zaplatili za přebytečně dodané teplo.

MAR (měření a regulace) - Maximum a nonstop servis

Měření a regulace technologických procesů jsou naší firmou prováděny na vysoké úrovni. Při aplikacích systému MaR využíváme vysoce kvalitní a osvědčené hardwarové a softwarové systémy. Služby provádíme v rámci celé České republiky.

Mezi hlavní odvětví naší společnosti patří řízení technologií budov, vzduchotechnických zařízení, zdrojů tepla, kotelen, výměníkových stanic, zdrojů chladu, větrání a klimatizace. Našimi obchodními partnery jsou koncoví uživatelé, stavební firmy, dodavatelé souborů vytápění budov a vzduchotechniky. Nabízíme jak komplexní, tak dílčí dodávky, projekty, dodávky periferií, dodávky rozvaděčů, montáže včetně silové elektroinstalací řízených technologií, přípravu aplikačního software, uvedení do provozu a zaškolení obsluhy.

Komfortní obsluhy a vysokých úspor energií lze dosáhnout digitálními DDC či PLC systémy i při velmi složitých aplikacích. Navrhujeme a realizujeme systémy z komponentů špičkových evropských firem – Schneider Electric, SAUTER, Siemens, ale také od tuzemských výrobců – Senzit, ZPA atd., včetně programového vybavení dle přání zákazníka.

Naše společnost disponuje dlouholetými zkušenostmi v oboru měření a regulace technologických procesů. Tuto činnost provádí naši kmenoví zaměstnanci – kvalifikovaní odborníci již od samotného vzniku firmy, který sahá až do roku 1991.

Nabízené služby

- Měření technologických procesů
- Návrh optimálního řešení regulace technologických procesů
- Dodání projektové dokumentace
- Dodávka materiálu
- Montáž zařízení
- Revize a servis zařízení

Samozřejmostí je dodání veškerého potřebného materiálu a montáž veškeré měřící a regulační techniky ve vašem objektu.

Projekce

Projektová dokumentace je zpracována ve formátu dle přání zákazníka a dle podmínek stanovených ČSN. Díky spolupráci s technologem a projektantem profese topení, plyn a vzduchotechnika navrhujeme optimální řešení systému měření a regulace. Zároveň bereme ohled na investiční záměry, technické podmínky a kvalitu navrhovaného zařízení. Osobní návštěva našich technologů a individuální přístup k technickému zadání zrcadlí snahu o odvedení více než dobré projekční činnosti a spokojenosti našich partnerů a klientů.

Dodávka a montáž
Technické zázemí, vozový park, skladové prostory a dílny komplexně zajišťují standardní služby v oblasti realizace zakázek měření a regulace, elektroinstalace a topení. Standardem je záruční a pozáruční servis v obvyklých lhůtách. Nadstandardní služby spojené s kontinuální havarijní službou jsou součástí smluv o dílo – servisních smluv a jsou zahrnuty v paletě standardních nabídek pro naše zákazníky.

Naši partneři

mezi naše hlavní partnery patří společnosti Schneider Electric, Sauter a Siemens.